Co roku początkiem listopada Polacy odwiedzają groby swoich zmarłych bliskich. W tygodniu poprzedzającym święto Wszystkich Świętych, które wypada 1 listopada, zuchy i harcerze z naszego hufca odwiedzili rzeszowskie cmentarze, aby posprzątać, zapalić znicze i uczcić pamięć modlitwą zmarłych harcerzy oraz osób zasłużonych dla historii Polski. W akcji sprzątania wzięło udział 8 jednostek na czele z Komendą Hufca ZHP Rzeszów. Były to:
• 5 Gromada Zuchowa „Poszukiwacze Skarbów” ze Świlczy
• 5 Drużyna Starszoharcerska „Zośka”
6 Rzeszowska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Słoneczniki”
16 Drużyna Wędrownicza
51 Drużyna Harcerek
51 Drużyna Harcerzy
100 Rzeszowska Drużyna Harcerska
100 Rzeszowska Drużyna Starszoharcerska
Harcerze odwiedzili ponad 27 grobów, na 5 rzeszowskich i podmiejskich cmentarzach, tj,: cmentarz na Pobitnym, Wilkowyji, Staromieściu, Zwięczycy oraz na cmentarzu w Świlczy.

Akcja sprzątania harcerskich grobów 2018

Post navigation


Czy wiesz że?