Kolejny rok z rzędu rzeszowscy harcerze odwiedzili miejskie nekropolie, na których znajdują się groby zmarłych harcerzy i osób zasłużonych dla historii Polski. Harcerze tam gdzie była taka potrzeba uporządkowali groby, ale na każdym zapalili zniczę pamięci i zmówili modlitwę za zmarłych. W akcji wzięły udział harcerki i harcerze z: 1 GZ, 6 RwDH NS, 34 RwDH, 51 DH, 77 DH, 100 RwDH, 100 RwDSH i HGR. Odwiedzili oni groby na cmentarzach na:
Staromieściu,
Pobitnym,
• Wilkowyji,
• starym rzeszowskim cmentarzu,
• w Boguchwale.

Kilka dni przed świętem Wszystkich Świętych w Polskim Radiu Rzeszów w audycji „Świat Młodych” wystąpili harcerze z 51 DH. Opowiedzieli o tym jak harcerze opiekują się mogiłami zmarłych instruktorów harcerstwa oraz o ideałach przyświecających współczesnym harcerzom. Zapisu audycji można wysłuchać tutaj.

Akcja sprzątania harcerskich grobów 2019

Post navigation


Czy wiesz że?