Historia ta zaczyna się w Betlejem, u progu naszej ery, gdy na świat przychodzi malutkie Dzieciątko Jezus – Zbawiciel. W cichej, skromnej stajence rozpoczyna się życie Tego, który wkrótce zmieni dotychczasowy świat.

Ponad dwa tysiące lat później, 16 grudnia 2018 roku, harcerze gromadzą się by oddać pokłon Panu i przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. Już po raz dwudziesty siódmy Polska staje się jednym z ogniw betlejemskiej sztafety – od miejsca narodzin Chrystusa, Światło wędruje przez kolejne kraje niesione dłońmi skautów i harcerzy – tym razem pod hasłem „Światło, które łączy”.

Do Rzeszowa Światło przywędrowało o w niedzielę 16 grudnia prosto ze Słowacji, przyniesione przez hm. Mariusza Bezdzietnego, komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Msza Święta w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie otoczyła harcerzy atmosferą Adwentu. Nastąpiło na niej przekazanie Światła przedstawicielom podkarpackich hufców.

Po pamiątkowej fotografii i rozwiązaniu kręgu, harcerze mogli posilić się we wspólnym gronie oraz zawrzeć nowe znajomości z przedstawicielami innych hufców.

Dziękujemy naszej rzeszowskiej Harcerskiej Grupie Ratowniczej za zabezpieczenie uroczystości Betlejemskiego Światła Pokoju. To właśnie dzięki Wam czujemy się bezpiecznie!

Dziękujemy również wszystkim naszym harcerzom za obecność. Mimo upływu dwóch tysięcy lat, nadal jednoczymy się by wspólnie przygotować się na przyjście Pana. I choć nie spotykamy się w stajence, Bóg jest wśród nas – w drugiej osobie, w drugim harcerzu, w świetle lampionów i naszych własnych uśmiechów.

Łączy nas nie tylko Światło, ale wspólna harcerska droga – kroczmy nią więc z dumą i rozsyłajmy Światło do otaczającego nas świata!

Betlejemskie Światło Pokoju 2018 dotarło na Podkarpacie

Post navigation


Czy wiesz że?