To już 29. raz, gdy przekazywany z rąk do rąk, z kraju do kraju betlejemski płomień dotarł do Polski. Aby wspólnie celebrować tę chwilę, harcerze z całego Podkarpacia 15 grudnia zebrali się w Rzeszowie. To wzniosłe spotkanie rozpoczął apel w Parku Jedności Polonii z Macierzą, gdzie mieści się Głaz 100-lecia ZHP. Zaraz potem harcerze zostali podzieleni na patrole, aby udać się w krótką, lecz dającą do myślenia drogę śladem ognia i harcerskich wartości.

Po zakończeniu ogniobrania nastąpił przemarsz do kościoła farnego, gdzie podkarpaccy harcerze wzięli udział we Mszy Świętej z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju, a Światło zaś zatoczyło jeszcze szersze kręgi, niesione do domów i miast przez kolejnych harcerzy z lampionami w dłoniach.

Betlejemskie Światło Pokoju 2019 dotarło na Podkarpacie

Post navigation


Czy wiesz że?