Już do 30 lat skauci i harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju, w tym roku pod hasłem „Światło służby”. Na miarę tego roku, przekazanie BŚP było nadzwyczajne i różniło się względem poprzednich lat. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, przekazanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. W niedzielę (13 grudnia 2020 r.) w kościele pw. św. Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, odbyła się msza święta połączona z podzieleniem się Światłem z reprezentantami hufców Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Służbę liturgiczną pełnili harcerki i harcerze z całej chorągwi oraz wzbogacili oni ją swoim śpiewem. Po mszy biskup Diecezji Rzeszowskiej Jan Wątroba przekazał trzy osobowym reprezentacjom hufców światło by mogli oni iść w świat i dzielić się nim z innymi. W imieniu Hufca ZHP Rzeszów światło odebrały: Luiza Borowik (16 DH), Zosia Pawlik (100 RwDSH) i Magda Niziołek (100 RwDSH) Po przekazaniu Światła odbył się krótki program, podczas którego uczestnicy mogli wysłuchać wiersza Baczyńskiego i przypomnieć sobie cel harcerskiej służby

Betlejemskie Światło Pokoju 2020 dotarło na Podkarpacie

Post navigation


Czy wiesz że?