Niezliczona ilość wrażeń czekała na nas podczas pierwszego Hufcowego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Rykowisko 2017”. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów z 7 Drużyn z Hufca ZHP Rzeszów. Konkurs był podzielony na 3 kategorie wiekowe: Zuchy, Harcerze i Harcerze Starsi wraz z Wędrownikami oraz kategoria dodatkowa, którą była piosenka o gen. Stanisławie Maczku. Po wielu zerwanych strunach i zdartych gardłach, Jury w składzie: phm. Kamil Sznajder, hm. Małgorzata Jarosińska oraz pwd. Dariusz Mróz wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

Zuchy:
ex aequo 1. miejsce zdobyły 1 Gromada Zuchowa „Jagódki” z Boguchwały oraz 5 Gromada Zuchowa „Poszukiwacze Skarbów” ze Świlczy.

Harcerze:
1. miejsce: 2 RwDH „Zielona Dwójka”
2. miejsce: „Żuławianki” z 51 Drużyny Harcerskiej

Harcerze Starsi i Wędrownicy:
1. miejsce: „Babeczki z wisienką” z 51 Drużyny Harcerskiej
2. miejsce: „Z gwiazd Ci spadli” z 16 Drużyny Harcerskiej
3. miejsce: ex aequo „Szafirki” z 100 Drużyny Harcerskiej oraz „Szesnastka Squad” z 16 Drużyny Starszoharcerskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu!!!

Festiwal Piosenki Harcerskiej „Rykowisko” 2017

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czy wiesz że?