Już po raz 3 odbyła się Gala Harcerskiego Wolontariatu Chorągwi Podkarpackiej ZHP. W tym roku odbyła się ona w Łańcucie. Na gali zostały wręczone odznaczenia ZHP oraz listy gratulacyjne m.in. od wojewody podkarpackiego Pani Ewy Leniart oraz Naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad. Ponad to możemy się pochwalić, że była komendantka naszego hufca hm. Anna Opalińska otrzymała Srebrny Krzyż „Za Zasługi dla ZHP”. Na gali po raz pierwszy przyznawane były również „Orły” – chorągwiana nagroda dla najlepszych instruktorów z Podkarpacia. Z naszego hufca do nagrody było zgłoszonych 15 instruktorów, zaś kapituła konkursu wyłoniła spośród nich 5 nominowanych w 3 różnych kategoriach, o to oni:
hm. Małgorzata Jarosińska (w kategorii: „Złoty Człowiek”) jako doskonały przykład osoby, która wykonuje tytaniczną pracę dla Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz ma ogromne zaangażowanie w budowanie Chorągwianej Komisji Historycznej, czy pomoc przy Ogólnopolskim Złazie Seniorów, a to tylko niektóre z Jej działań. Druhna Małgosia aktywnie i chętnie służy każdemu swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą.
phm. Iwona Ryndak (w kategorii: „Złoty Człowiek”) jako osoba, która z powodzeniem potrafi przełożyć swoją wiedzę i umiejętności zawodowe na pracę z zuchami. Inspiruje i rozpala do działania nowych drużynowych gromad zuchowych. Chętnie służy im pomocą. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zuchmistrzów, zorganizowała Chorągwiany Festiwal Piosenki Zuchowej, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zintegrował środowiska zuchowe.
hm. Kamil Opaliński (w kategorii: „Złoty Człowiek”) jako instruktor, który od wielu lat wspiera i kształci środowiska harcerskie. Przewodzi Harcerskiej Grupie Ratowniczej w Rzeszowie, z którą pojawia się niemal na każdym przedsięwzięciu programowym Hufca, jak i Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Nie pozostaje obojętny na potrzeby ludzi, harcerzy, instruktorów. W swojej służbie łączy kształcenie, pracę i pasję. Liczni kursanci Jego szkoleń, szczycą się dziś certyfikatami i umiejętnościami, w niemal każdym zakątku Podkarpacia.
phm. Katarzyna Rawiak (w kategorii: „Skuteczny mentor”) jako energiczna i pełna pomysłów mentorka młodych harcerzy. Organizując kolejne szkolenia dzieli się swoją wiedzą z nowym pokoleniem instruktorów. Jest inicjatorką i współorganizatorką wielu kursów instruktorskich na terenie Podkarpacia. Jej entuzjazm, wytrwałość i liczne pola służby są inspiracją dla młodej harcerskiej kadry.
phm. Anna Kurowska (w kategorii „Obóz wyzwań”) jako komendantka tegorocznej Kolonii Zuchowej w Ustrzykach Dolnych. Przygotowany przez nią program opierał się na przygodach bohaterów książki „Opowieści z Narni”, a różnorodne zajęcia ruchowe, muzyczne i plastyczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zuchów.
Oprócz tego nagrodę „Orła” w kategorii „Partner Roku” otrzymał dr Jerzy Majka – historyk wojskowości, który ściśle współpracujący z naszym hufcem.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i jesteśmy dumni, że w rzeszowskim hufcu mamy tylu tak aktywnych instruktorów.

Gala Harcerskiego Wolontariatu 2019

Post navigation


Czy wiesz że?