31 marca bieżącego roku po raz pierwszy Zuchy, Harcerze i Harcerski z Rzeszowa i okolic wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanej Drodze Krzyżowej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był ks. kapelan Wojciech Środoń. Trasa wędrówki wynosiła ok 15 km i biegła od Placu Farnego aż do kaplicy na wzgórzu Magdalence. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 19.00 krótkim apelem, po którym wszyscy wyruszyli w drogę. Wędrówka co jakiś czas przerywana była modlitwą na kolejnej stacji. W Słocinie koło kościoła opuściły nas rozradowane zuchy, a w dalszą wędrówkę poszli już tylko starsi. Cel pielgrzymki „15 stację” osiągnęliśmy ok. godziny 23.15. W kaplicy ksiądz kapelan Wojciech Środoń odprawiał mszę podsumowującą kilkugodzinne zmagania. Około północy wszyscy rozeszli się w drogę powrotną do domów.

Harcerska Droga Krzyżowa 2017

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czy wiesz że?