W sobotę 1 sierpnia o godz. 11, zuchy i harcerze z naszego hufca spotkali się przy rezerwacie Lisia Góra z ważną misją – pozbieraniem śmieci z całego rezerwatu! 100 RwDH, 16 GZ „Tropiciele Tajemnic”, 51 DH-ek Żuawi im. Signi 1863 oraz 9 RwDW połączyły swoje siły i zebrały ponad 1000 litrów odpadów, zostawiając las na Lisiej Górze znacznie czystszy i przyjaźniejszy. Następnie wszyscy udali się na ekoolimpiadę, gdzie przy zabawie poznali tajemnice segregacji śmieci. W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęła 100 RwDH, a indywidualnej – druhna Celina Kowalczyk. Zwycięzcy otrzymali przyjazne przyrodzie nagrody, a następnie zawiązali i rozeszli się do swoich domów. Teraz już na zawsze zapamiętamy, że harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać! Organizatorami wydarzenia były 51 DH-ek Żuawi im. Signi 1863, 9 RwDW i Stowarzyszenie Ekoskop.

 

Harcerskie sprzątanie Lisiej Góry i ekoolimpiada

Post navigation


Czy wiesz że?