Po mimo faktu, że zbiórki w świecie realnym zostały zawieszenia, nie oznacza to, że się one nie odbywają, zmieniły tylko formę na online. Harcerstwo nigdy nie stoi w miejscu, zawsze idzie z duchem czasu i umie się przystosować do panującej sytuacji i tak też było tym razem. Od samego początku kwarantanny harcerze opanowali komunikowanie się wszelkimi możliwymi kanałami, a zbiórki przeniosły się na Teamsa, Messengera, Discorda czy Instagrama.  Podczas, których np. harcerki i harcerze z 100 Rzeszowskiej Drużyny Harcerskiej rozwiązywali łamigłówki umysłowe, a wodniacy z 59 Wodnej Drużyny Harcerskiej odwiedzili miejsca związane ze skautingiem i harcerstwem używając Google Street View. Izolacja w domach nie zatrzymała również realizacji prób na stopnie i sprawności. Zuchy z 16 Gromady Zuchowej „Tropiciele Tajemnic” zdobyły już m.in. sprawność Artysty. Jak widać na powyższych przykładach dla harcerzy żadne warunki pracy nie są straszne!

Harcerskie zbiórki online

Post navigation


Czy wiesz że?