W tym roku święto Bożego Ciała wypadło 20 czerwca. W związku z tym jak co roku odbyły się uroczysta procesja miejska ulicami Rzeszowa oraz koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” – a na obu tych wydarzeniach pełniła służbę medyczną Harcerska Grupa Ratownicza Rzeszów.

Od samego rana dbali oni o bezpieczeństwo osób biorących udział w procesji Bożego Ciała, gdzie udzielili pomocy sześciu osobom. Następnie zabrali się za przygotowania do koncertu, w których pomogli im: Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego oraz OSP Rzeszów-Słocina, zapewniając wyposażenie pozwalające jeszcze lepiej i szybciej pomagać poszkodowanym.

Patrole HGR-u miały pieczę nad niemal czterdziestoma tysiącami wiernych podczas koncertu! Cała impreza przebiegła spokojnie, a ratownicy udzielili pomocy ośmiu poszkodowanym.

Aktywna działalność HGR-u to bardzo dobry przykład pełnienia jednego z najważniejszych zadań każdego harcerza – służby bliźnim.

HGR Rzeszów zabezpieczał Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2019

Post navigation


Czy wiesz że?