Na weekendzie 15-17 marca 2019 roku ośmioro naszych instruktorów wzięło udział już w IX Zlot Instruktorów Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Zlot w tym roku odbył się w Sanoku, a był organizowany przez Komendę Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz Komendę Hufca Ziemi Sanockiej.
W piątek instruktorzy wzięli udział w kominku obrzędowym oraz dyskusji nt. „Strategia ZHP?”.
Z kolei w sobotnie przedpołudnie wzięli udział w zwiedzaniu Muzeum Historycznego w Sanoku z galerią Zdzisława Beksińskiego, grze miejskiej poświęconej Oldze i Andrzejowi Małkowskim oraz wizycie w Centrum Sportów Ekstremalnych, gdzie mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej. Po południu udali się na ślizgawkę w „Arena Sanok” oraz odwiedzili Dom Harcerza w Sanoku, gdzie obejrzeli film „Pielgrzym Pojednania” o naczelnym kapelanie ZHP i kapelanie Rodzin Katyńskich – ks. hm. Zdzisławie Peszkowskim, zwiedzili również Izbę Pamięci Patrona Hufca Ziemi Sanockiej oraz wystawę pamiątek po Jerzym Harasymowiczu. Dzień zakończył się bieszczadzką biesiadą.
W niedzielę odbyła się uroczysta msza święta w kościele oo. franciszkanów. Zlot zakończył apel na sanockim rynku, podczas którego komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP hm. Mariusz Bezdzietny podziękował wszystkim instruktorom za ich codzienną służbę na rzecz harcerstwa.

IX Zlot Instruktorów Chorągwi Podkarpackiej ZHP

Post navigation


Czy wiesz że?