Od 1 do 10 sierpnia 35 zuchów z 5 rzeszowskich gromad uczestniczyło w hufcowej kolonii zuchowej w Rakszawie. W tym roku pod mottem przyjaźni między rycerzami, a elfami. Każdego dnia na zuchy czekała inna przygoda: stworzenie eliksiru, aby uratować księżniczkę, zdobycie magicznego kamienia od czarownicy, czy zajęcia z maskowania w lesie, a to tylko część zajęć, która czekała na zuchy.
Kolonia rozpoczęła się od spotkania podróżnika, który pomógł przedostać się do nowego świata przez magiczny portal. Każdego wieczoru zuchy odwiedzał inny bohater, który pokazywał jak ważna jest obecność wszystkich, aby wspólnie stworzyć jedność. Uczestnicy koloni mieli okazję spotkać elfy, króla, królową, księżniczkę, a nawet królewskiego skrybę! Debata elficko-rycerska pokazała zuchom, że nie warto ze sobą rywalizować, bo mimo różnic każdy jest ważny i potrzebny. Rzeszowskie zuchy bardzo chętnie brały udział w wycieczkach do lasu, tańczyły, śpiewały i strzelały z łuku! W tym roku na kolonii zuchy odkryły również, że każdy jest w czymś dobry, ponieważ każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności w zuchowym Mam Talent. Kolonia zakończyła się uroczystym pasowaniem na rycerza (z rąk króla!) oraz wycieczką do Łańcuta, podczas której odbyła się gra po pięknym parku zamkowym.
Mamy nadzieje, że za rok zobaczymy się w takim samym gronie, a nawet większym!

Kolonia zuchowa „Jak rycerz z elfem się przyjaźnili” 2021

Post navigation


Czy wiesz że?