To już 3 kolonia zuchowa, jaka została zorganizowana przez instruktorów naszego hufca na czele z hm. Małgorzatą Jarosińską i phm. Iwoną Ryndak. Tym razem była ona pod hasłem „Karawaną w dal”. Zuchy przemierzały afrykański ląd zdobywając sprawność: „Staś i Nel” oraz „Przyjaciel Madagaskaru”. Uczestnicy przeżywali przygody bohaterów „Pustyni i w Puszczy” Henryka Sienkiewicza, np. ucząc się jak spakować plecak na podróż, jak strzelać z łuku czy poznając afrykańskie piosenki i języki. Podczas majsterek zuchy robiły latawce i afrykańskie maski, ale to nie wszystko. Odbyły się także wycieczki do pobliskich miejscowości zdrojowych, gdzie zuchy mogły skosztować wód mineralnych. W kolonii wzięło udział 40 dzieci z 1 GZ „Leśne Jagódki”, 2 RwGZ „Leśne Bractwo”, 3 GZ „Sówki z Matyswóki”, 5 GZ „Poszukiwacze Skarbów” i 10 GZ „Liski” oraz dzieci niezrzeszone. Kolonia odbywała się w malowniczym Iwoniczu od 21 lipca (piątek) do 31 lipca (poniedziałek).

Kolonia zuchowa „Karawaną w dal” 2017

Post navigation


Czy wiesz że?