Tego lata zuchy z naszego hufca wybrały się na kolonię do Jabłonek położonych w Bieszczadach. Zuchy zdobywały dwie sprawności: Robin Hooda i Leśnika. Od 6 do 17 lipca miały okazję nabyć nowe umiejętności takie jak strzelanie z łuku czy wiązanie węzłów. Pomogły rannemu Robin Hoodowi i uleczyły Marion przygotowując dla niej ziołową miksturę. Wyruszyły również zdobyć kwiat paproci, poznając bohaterów słowiańskich legend. Nie obyło się także bez rozmaitych wycieczek. Zuchy zobaczyły między innymi najgrubszą jodłę w Polsce – Lasumiłę oraz skansen w Sanoku. Miały okazję podziwiać uroki Bieszczad jadąc leśną kolejką. W leśnym zwierzyńcu zuchy zobaczyły z bliska różnorakie zwierzęta, takie jak lis, szop pracz, sowa czy nawet struś. W koloni wzięły udział zuchy z trzech gromad: 100 Rzeszowskiej Gromady Zuchowej ,,Leśne Bractwo”, 10 Gromady Zuchowej „Liski” oraz Próbnej Gromady Zuchowej ze Słociny. Zuchy wróciły do Rzeszowa z nowymi umiejętnościami i doświadczeniami.

Kolonia zuchowa „Lato leśnych ludzi” 2018

Post navigation


Czy wiesz że?