Tego lata zuchy z naszego hufca udały się na kolonię zuchową do Ustrzykach Dolnych, gdzie przeszły, przez starą szafę, do magicznej krainy zwanej Narnią. Poznały tam lwa Aslana, który pasował ich na Narnijczyków. Przez dziesięć dni zdobywały dwie sprawności: Narnijczyka i Przyrodnika. Zuchy nauczyły się strzelać z łuku, przygotowywać tradycyjne narnijskie potrawy, pielęgnować rośliny oraz tańczyć narnijskie tańce. Poznały mieszkańców Narnii, którzy towarzyszyli im każdego wieczoru na świeczkowiskach. Nie obyło się także bez licznych wycieczek. Zuchy poznały faunę i florę Bieszczad, m.in. w Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Nauczyły się piec proziaki, robić gliniane naczynia i ładnie pisać w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła. Zdobyły także dwa szczyty: Laworte i Gromadzyń. Zuchy wróciły do domu pełne radości i niezapomnianych wrażeń. W kolonii wzięło udział 27 zuchów z 4 rzeszowskich gromad zuchowych.

Kolonia zuchowa „Narnijska przygoda z Aslanem” 2019

Post navigation


Czy wiesz że?