22 lutego rzeszowscy harcerze ruszyli na grę miejską z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Wcielając się w średniowiecznych rycerzy sprawdzali swoje umiejętności w wielu dziedzinach. Harcerze byli podzieleni na 8 patroli, których zadaniem było zdobycie określonych przedmiotów – trebusza, miecza, tarczy czy proporca. Młodzi Rycerze przemieszczali się po rzeszowskim rynku wykonując najróżniejsze zadania począwszy od malowania herbów, wyznaczania azymutów, przez rozszyfrowanie listu od uwięzionego Króla i nadawania alfabetem Morse’a kończąc na strzelaniu z łuku. Wszystko odbywało się pod okiem instruktorów naszego hufca i harcerzy pełniących funkcje punktowych. Grę zakończyliśmy wspólnym świeczkowiskiem w Szkole Sióstr Pijarek. Wspólne wieczorne śpiewanie umiliło czas i jeszcze bardziej podkreśliło wyjątkowość tego dnia. Na koniec zebraliśmy się w kręgu i zakończyliśmy obchody Dnia Myśli Braterskiej iskierką.

Kominek z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2020

Post navigation


Czy wiesz że?