Nakładem Wydawnictwa Libra ukazała się właśnie najnowsza książka „Generał Stanisław Maczek – bohater rzeszowskich harcerzy” autorstwa hm. Małgorzaty Jarosińskiej oraz hm. Iwony Ryndak. Książka została poświęcona bohaterowi Hufca ZHP Rzeszów oraz przebiegu 3,5 letniej kampanii bohater. W publikacji zostały również opisane związki gen. Maczka z Rzeszowem.

Autorki o książce mówią, że oddają do rąk czytelników publikację, która ma przybliżyć postać wspaniałego  człowieka, wybitnego generała, Honorowego Obywatela Miasta Rzeszów i patrona Hufca ZHP Rzeszów. Jak same stwierdzają o tym wyjątkowym człowieku napisano już wiele książek, ale ta opowiada nie tylko o nim, ale także o tym jakie działania rzeszowski hufiec podejmował, aby zdobyć imię generała. Druga część książki poświęcona jest materiałom metodycznym, które mając pomóc w pracy z patronem przyszłym pokoleniom harcerzy i instruktorów.

Publikację dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów jako zadanie publiczne wspierające poznanie Honorowego Obywatela Miasta.

Książka „Generał Stanisław Maczek – bohater rzeszowskich harcerzy”

Post navigation


Czy wiesz że?