20 maja 2017 roku reprezentacja naszego hufca w składzie: dh. Irka Kurowska, dh. Joanna Dobrowolska, phm. Anna Kurowska, pwd. Aleksandra Juda, dh Rafał Zioło, ks. Wojciech Środoń, pwd. Konrad Wróblewski; wzięła udział w 22. Ogólnopolskiej Pielgrzymce ZHP na Jasną Górę. Dzień rozpoczął się uroczystym apelem drużyn z całej polski z udziałem władz naczelnych oraz honorowego gościa z WOSM, Jacquesa Gageya, po którym udali się na mszę w Bazylice Jasnogórskiej. Następnie każdy miał do wybory trzy różne zajęcia. Dla wędrowników został przygotowany panel dyskusyjny „Instruktor czy Wędrownik”, dla instruktorów spotkanie z przedstawicielem WOSM a dla pozostałych uczestników gra miejska po okolicach Jasnej Góry. Po zajęciach nadszedł czas na obiad oraz kilka godzin odpoczynku i indywidualnego zwiedzania miasta. Wieczorem odbyła się projekcja filmu poświęconego cudo, w Fatimie oraz Nabożeństwo majowe a cały dzień zakończył się obrzędowym ogniskiem, podczas którego komendant Hufca Częstochowa nawiązał hasła tegorocznej pielgrzymki „Zaufaj Panu już Dziś” Dla uczestników pielgrzymka była chwilą do refleksji oraz zawarcia nowych znajomości.

Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę 2017

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czy wiesz że?