W tym roku w dniach 22-24 maja odbyła się już XXV Jubileuszowa Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę. W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego odbyła się ona w dość nietypowej formie, bo zdalnie. W tym roku pielgrzymi zamiast udawać się bezpośrednio do Częstochowy brali udział w pielgrzymce przy użyciu mediów społecznościowych. W tegorocznej pielgrzymce wzięła udział rekordowa liczba uczestników z naszego hufca, bo aż 18 osób. Byli to kapłani, instruktorzy, a przede wszystkim harcerze. Najwięcej było reprezentantów z 6 RwDH NS „Słoneczniki”. Pielgrzymi przez cały weekend brali udział w modlitwach i nabożeństwach. Odbyło się także seminarium instruktorskie o wychowaniu religijnym w ZHP, a także gra terenowa, w której możemy pochwalić się osiągnięciem naszej harcerki Korneli Januszewskiej, która zdobyła I miejsce w grze terenowej o życiu Jana Pawła II. Te 3 dni na pewno były wartościowym przeżyciem dla pielgrzymów i mamy nadzieję, że wezmą oni udział w pielgrzymce w przyszłym roku już w normalnych okolicznościach.

Pielgrzymka ZHP na Jasną Górę 2020

Post navigation


Czy wiesz że?