Tegoroczne wakacje były pełne przygód! Drużyny organizowały swoje obozy w przeróżnych miejscach – począwszy od baz blisko bałtyckich plaż, a na wzgórzach okalających Jezioro Solińskie skończywszy. Posłuchajcie opowieści o tym, czego doświadczyli rzeszowscy harcerze podczas tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej!

100 RwDSH wybrała się na obóz z zaprzyjaźnionym Hufcem ZHP Mielec, którego baza obozowa mieści się w malowniczej morskiej okolicy. Słoneczna Polana w Karwi ugościła ich pięknymi zachodami słońca i niepowtarzalną atmosferą. Zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, bawili się ze strusiami na fermie w Kniewie, ale przede wszystkim poznali wielu nowych ludzi, z którymi połączyła ich harcerska droga oraz przyjaźń.

51 DH natomiast swój obóz zorganizowała… na Ukrainie! Odwiedzili między innymi Kamieniec Podolski, cmentarz Łyczakowski we Lwowie – gdzie złożyli hołd poległym Orlętom; szli szlakiem historii przez Buczacz, Halicz i zamek w Świerzu. Uczestniczyli także w uroczystej niedzielnej Mszy Świętej w klasztorze w Berdyczowie. Oj, długo by wyliczać odwiedzone przez nich miejsca i opisywać niezliczoność zdobytych doświadczeń!

Podczas gdy harcerze, harcerze starsi i wędrownicy cieszyli się wymienionymi powyżej przygodami, rzeszowskie zuchy nie próżnowały! 28 zuchów już po raz czwarty wzięło udział w Kolonii Zuchowej Hufca ZHP Rzeszów, która w tym roku odbyła się w bieszczadzkich Jabłonkach. Wraz z pomocą kadry nauczyły się wiązać węzły i wyznaczać azymuty, a wcielając się w Robin Hooda miały okazję postrzelać z łuku! Wybrały się też w przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną. Nasi najmłodsi podopieczni bawili się świetnie!

59 WDH obozowała nad pięknym bieszczadzkim morzem – Jeziorem Solińskim. Jak na drużynę specjalnościową przystało, jej członkowie rozwijali swoje wodniackie umiejętności żeglując, pływając kajakami i uprawiając inne – hartujące zarówno ciało jak i ducha – sporty wodne. Cieszyli się bliskością wody i pięknymi zachodami słońca nad Zaporą Solińską.

Harcerskie wakacje zwieńczył Zlot ZHP – największa impreza harcerska ostatnich lat. Tysiące harcerzy zgromadziło się na Wyspie Sobieszewskiej, by wspólnie świętować stulecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Po jedenastu dniach integracji, zdobywania wiedzy i sprawności na całe życie, rzeszowscy harcerze powrócili do domów, by kontynuować wcielanie zlotowego hasła w życie – bo „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro” prawda?

Tak więc czas wakacji zbliża się ku końcowi, jednak z pewnością możemy przyznać, że wykorzystaliśmy go w pełni. Koniec wakacji nie oznacza przecież końca przygód – a więc do zobaczenia na harcerskim szlaku!

Podsumowanie #harcerskielato 2018

Post navigation


Czy wiesz że?