Za nami kolejne wakacje, a co za tym idzie Harcerska Akcja Letnia, które rzeszowscy harcerze spędzili bardzo aktywnie: na wędrówkach, obozach i zlotach. Podsumujmy, więc to co działo się prze ostatnie dwa miesiące.

Jako pierwsza na swój obóz udało się środowisko Setek – 100 RwDH i 100 RwDSH. Wzięli udział oni udział we wspólnym obozie z Hufcem ZHP Mielec na ich bazie obozowej nad morzem w Karwieńskich Błotach. Obozowicze czas spędzali na licznych aktywnościach, plażowaniu, a także zwiedzaniu atrakcji naszego polskiego wybrzeża.

Kolejnym obozem w naszym hufcu był obóz Szczepu 51 Drużyn Harcerskich, którzy tego lata podążali szlakiem Szlakiem Bitewnym Karola Krysińskiego. A prosto po zakończeniu obozu udali się do Warszawy, na obchody 75. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli tam oni w Zlocie „Dziś Jest Pojutrze”, podczas którego uczestniczyli w grach, zajęciach i aktywnościach związanych z Powstaniem Warszawskim. Dostąpili też zaszczytu spotkania i porozmawiania z ostatnimi żyjącymi powstańcami warszawskimi.

Od 22 lipca do 2 sierpnia w Stanach Zjednoczonych odbyło się 24 Światowe Jamboree Skautowe, w którym uczestniczył instruktor naszego hufca pwd. Mikołaj Zawiślak. Pełnił on tam rolę IST, a więcej o Jambo można przeczytać tutaj.

Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się Kolonia Zuchowa naszego hufca. Zuchy spędziły wspaniały czas w Ustrzykach Dolnych w ośrodku Chorągwi Podkarpackiej ZHP – Bieszczadzki Trakt. W tym roku uczestnicy kolonii przenieśli się w świat Narnii, gdzie spotkali legendarnego lwa Aslana. Więcej o koloni można przeczytać tutaj.

W sierpniu nad jeziorem w Tarnobrzegu odbył się Zlot Chorągwi Podkarpackiej, w którym uczestniczyły 3 zastępy z Rzeszowa, czyli 40 uczestników, a w Drużynie Sztabowej pracowało 16 rzeszowiaków. Obszerną relację ze zlotu można przeczytać tutaj.

Na zakończenie lata odbył się obóz 59 WDH, która jak co roku wybrała się na żagle. Wodniacy spędzili kilka dni w swoim naturalnym środowisku tj. na wodach Jeziora Solińskiego.

Reasumując w ciągu HALu rzeszowscy zuchy i harcerze wzięli udział w 7 imprezach, w których uczestniczyło łącznie 118 uczestników, 21 instruktorów pełniąc funkcje wychowawcze, a służbę w Drużynach Sztabowych pełniło 17 osób. Zaś do kolejnego #harcerskielato 2020 zostało już tylko 10 miesięcy!

Podsumowanie #harcerskielato 2019

Post navigation


Czy wiesz że?