To było nietypowe lato z wakacjami, o którym raczej nikt by nie przypuszczał na początku 2020 roku. Jednak rzeszowskim zuchom i harcerzom nie przeszkodziło to w organizacji Harcerskiej Akcji Letniej 2020. A więc co ciekawego się wydarzyło podczas tych dwóch miesięcy?

Początkiem lipca, a dokładnie w terminie 6-10 lipca odbyła się hufcowa półkolonia zuchowa ,,Na tropie Manitou”, w której uczestniczyło 30 zuchów z 4 rzeszowskich gromad. Zuchy przeniosły się na dziki zachód, gdzie budowały swoje tipi, tworzyły indiańskie szyfry, a nawet wystawiły swoje własne przedstawienie. Więcej o półkolonii można przeczytać tutaj.

11 lipca 19 harcerzy i 3 instruktorów z 100 Rzeszowskich Drużyn Harcerskich wyruszyło na już swój 4 obóz wraz z Hufcem ZHP Mielec. Odbył się on w Błotach Karwieńskich II, kilkadziesiąt metrów od brzegu Morza Bałtyckiego. Tematyką obozu był świat bajek, do którego przenieśli się uczestnicy. Ta nadmorska przygoda trwała 16 dni i zakończyła się 26 lipca.

Od 27 lipca do 10 sierpnia ekipa w sile 9 wędrowników i 1 instruktor z 5 Drużyny Starszoharcerskiej wyruszyła na obóz wraz z Hufcem ZHP Kolbuszowa. Spędzili oni fantastyczny czas na podlaskiej ziemi obozując na Bazie Harcerskiej „Garbaś”. Podczas obozu harcerki i harcerze mieli okazję pożeglować, zwiedzić Wigierski Park Narodowy czy poznać Leśne Wampum.

Ostatnią imprezą tegorocznego lata był obóz wędrowny 9 Rzeszowskiej Drużyny Wędrowniczej i Harcerskiego Klubu Ekologicznego. Był to spływ kajakowy po rzece Kurtyni od 8 do 16 sierpnia. Oprócz kajakowania uczestnicy wzięli również udział w zajęciach poświęconych ekologii i naturze.

Podsumowując, mimo niesprzyjających warunków tegoroczne harcerskie lato można uznać za udane. Odbyły się 4 imprezy z udziałem społeczności rzeszowskiego hufca, na których łącznie wypoczywało 72 uczestników pod opieką 10 instruktorów.

Podsumowanie #harcerskielato 2020

Post navigation


Czy wiesz że?