Od 6 do 10 lipca 2020 roku odbyła się półkolonia zuchowa ,,Na tropie Manitou”. Co ranek zuchy z czterech rzeszowskich gromad spotykały się, aby wspólnie spędzić dzień wcielając się w role prawdziwych Indian. Zuchy budowały własne tipi, tworzyły indiańskie szyfry, a nawet wcieliły się w aktorów odgrywając prawdziwe przestawienie.
Towarzyszyło nam również dużo muzyki, poznaliśmy indiańskie piosenki i tańce, a także zdobyliśmy wiedzę dotycząca pierwszej pomocy! Każde dobrze wykonane zadanie było nagradzane kolorowymi piórami, które przyczepialiśmy do naszych pióropuszy, dzięki czemu stawaliśmy się lepszym i pewniejszymi siebie Indianinami. Po pięciu wspólnie spędzonych dniach zuchy znały prawie wszystkie tajemnice i zwyczaje indiańskie.
Strzelanie z łuku opanowały do perfekcji, a wiedza dotycząca tropów zwierząt została wykorzystana podczas licznych gier i zwiadów zuchowych. Na koniec naszej wspólnej przygody zuchy zdobyły kolejną sprawność, a także plakietkę i drobne nagrody!
W półkolonii wzięło udział 30 zuchów z 4 rzeszowskich gromad, 7 harcerzy, którzy odpowiadali za organizacje programu, a nad wszystkim trzymało piecze 4 instruktorów, którzy pełnili funkcje wychowawców.

Półkolonia zuchowa ”Na tropie Manitou” 2020

Post navigation


Czy wiesz że?