W dniu 8 marca bieżącego roku harcerze z naszego hufca wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta.

Wziąwszy w dłonie pochodnie, przemaszerowali od Pomnika Ofiar Komunizmu, poprzez rzeszowski Rynek, aż do Kościoła oo. Bernardynów. Podczas Drogi odczytywane były rozważania na temat każdej ze stacji. Harcerze poświęcili ten wieczór na refleksję i zadumę, aby dobrze przygotować się do nadchodzących świąt wielkanocnych, jednocześnie dając innym świadectwo swojej wiary i ideałów, w jakich wychowuje ich harcerstwo.

Harcerze również dźwigają krzyż – krzyż harcerski. Mimo że tak mały, potrafi ciążyć na piersi. Niech wyzwaniem dla nas na czas Wielkiego Postu będzie nauka odważnego bronienia ideałów, czuwania i pomagania bliźnim nieść ich własne krzyże na wzór Szymona z Cyreny.

Rzeszowska Droga Krzyżowa 2019

Post navigation


Czy wiesz że?