1 sierpnia jak co roku obchodzimy rocznicę Powstania Warszawskiego. Tegoroczne 76 wspomnienie poległych walczących podczas walk w stolicy o niepodległą Polskę odbyło się także w Rzeszowie. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 17 pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów AK . O tej godzinie mogliśmy usłyszeć syrenę upamiętniającą rozpoczęcie walk. Po tym rozpoczęło się składanie wieńców kwiatowych, w którym uczestniczyła delegacja harcerzy z Hufca ZHP Rzeszów. Po złożeniu kwiatów delegacja dołączyła do reszty reszty harcerzy reprezentujący hufiec i wraz z harcerzami z Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wszyscy odśpiewali Modlitwę harcerską. Pod koniec wszyscy stanęli, aby połączyć się kręgu i puścić iskierkę przyjaźni. W obchodach wzięli udział harcerze z 16 DH, 34 RwDH, 100 RwDH i 100 RwDSH.

Rzeszowskie obchody 76. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Post navigation


Czy wiesz że?