3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą polską konstytucję, była też to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie. Co roku z tej okazji odbywają się uroczystości upamiętniające tą ważną dla Polaków datę. Harcerze z naszego hufca, wzięli udział w tegorocznych obchodach 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rano odbyła się uroczysta msza święta w kościele Farnym, a potem harcerze przemaszerowali na rzeszowski rynek. Odbył się tam uroczysty apel oraz złożenie wieńców kwiatowych pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a na zakończenie obchodów harcerze uczestniczyli w defiladzie. W uroczystościach wzięły udział harcerki i harcerze z następujących jednostek: 5 Drużyna Starszoharcerska im. Tadeusza Zawadzkiego ps. „Zośka”, 16 Drużyna Harcerska, 51 Szczep „Żuawi”, 59 Wodna Drużyna Harcerska, 100 Rzeszowska Drużyna Harcerska oraz 100 Rzeszowska Drużyna Starszoharcerska im. Władysława Jasińskiego ps. „Jędruś”.

Rzeszowskie obchody z okazji Święta Konstytucji 3 maja 2019

Post navigation


Czy wiesz że?