28 kwietnia b.r. reprezentacja harcerzy z naszego hufca wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 10 Pułk Strzelców Konnych, czyli późniejszą Brygadę Pancerną gen. Stanisława Maczka. W ramach obchodów odprawiona została msza święta w łańcuckim kościele pw. św. Stanisława Biskupa. Odbył się też apel pod tablicą upamiętniającą stacjonujących w 1939 roku w Łańcucie żołnierzy 10 PSK. Podczas apelu zostały złożone wieńce i oddana salwa honorowa.
Po uroczystościach harcerze zwiedzili Izbę Pamięci 10 PSK w Łańcucie, aby poznać bliżej ten ważny kawałek historii.
Wieczorem przy ogniu i dźwięku gitar odbyło się spotkanie z harcerzami z Bredy. Był to bardzo miło spędzony czas w harcerskiej atmosferze, podczas, którego nawiązane zostały nowe znajomości z harcerzami, którzy przebyli długą drogę z Holandii, aż na Podkarpacie.
Do domów rzeszowscy harcerze wrócili zmęczeni, ale wzbogaceni o nowe doświadczenia – tak oto minął kolejny pracowity dzień pracy z nowym patronem hufca.

Uroczystości upamiętniające 10 PSK

Post navigation


Czy wiesz że?