XVI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „HiT” przeszedł już do historii. Kolejna edycja HiTa odbyła się w dniach 29.11-1.12.2019 r., ponownie w Nowej Sarzynie, a tradycyjnie zorganizowana została przez Hufiec ZHP Leżajsk. W tym roku na festiwalowej scenie zaprezentowało się 18 zespołów i 6 solistów. Z naszego hufca wystąpiły dwie drużyny: 34 Rzeszowska Drużyna Harcerska im. Floriana Marciniaka zaprezentowała dwie piosenki „Przebudzenie” oraz autorską „Weź się harcnij”, a 5 Drużyna Starszoharcerska „Zośka” im. Tadeusza Zawadzkiego zaśpiewała „Dziewczyna z granatem” i „Pałacyk Michla” i za wykonanie tej drugiej zdobyła 3 miejsce w kategorii zespołowej. Serdecznie gratulujemy! Na zakończenie festiwalu wystąpiła gwiazda wieczoru – „Dom o Zielonych Progach”.

Na poniższym zapisie live’a można obejrzeć występy rzeszowskich drużyn.
„Szudrowe dzieci” (5 DSH) – 24:35
„Słodkie zmywareczki” (34 RwDH) – 3:31:40

XVI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „HiT” 2019

Post navigation


Czy wiesz że?