Tegoroczne zimowisko naszego hufca odbywa się w klimacie książek brytyjskiego pisarza J.R Tolkiena. Zainspirowani niezwykłym światem stworzonym na potrzeby książki, kadra zimowiska opracowała bardzo ciekawy program, który uczestnicy będą mieli okazję poznać podczas 6 dni intensywnej zabawy. O godzinie 8:30 wszyscy stawiliśmy się na parkingu na Podpromiu, aby przygotować się do tygodniowego wyjazdu do Osobnicy, gdzie w tym roku odbywa się nasze zimowisko. Po spakowaniu swoich bagaży i pożegnaniu się z rodzicami, wyruszyliśmy w naszą podróż. Po dotarciu na miejsce i krótkim apelu rozlokowaliśmy się w naszych salach i rozpoczęliśmy zajęcia programowe. Po krótkim wprowadzeniu do magicznego świata Ardy, uczestnicy zostali podzieleni na patrole zimowiskowe i zaczęli razem współpracować. Każdy zastęp opracował projekt własnego proporca, który będzie im towarzyszył przez cały tydzień. Odbyła się również gra, której celem było sprawdzenie wiedzy harcerskiej uczestników. Wieczorem tradycyjnie odbyło się świeczkowisko podczas którego każda drużyna mogła opowiedzieć coś o sobie i wspólnie zaśpiewać. W nocy wielki Gandalf Szary powołał Drużynę Pierścienia, która wyrusza na pomoc postaciom trylogii ,,Władcy Pierścieni”. Cały dzień jak i noc minęła uczestnikom bardzo intensywnie. Większość z nich zastanawia się jakie atrakcje czekają ich podczas następnych dni zimowiska.

 

Zimowisko Hufca ZHP Rzeszów 2018 – dzień 1

Post navigation


Czy wiesz że?