Od 8 do 13 sierpnia ponad pięćset harcerzy i harcerek z całego Podkarpacia wzięło udział w Zlocie Chorągwi Podkarpackiej ZHP nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Nasz hufiec również miał tam ponad pięćdziesięcioosobową reprezentację – podzieleni na cztery patrole, rzeszowiacy realizowali różnorodne zadania podczas zajęć z pięciu zlotowych modułów.

Pierwszego dnia nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Zlotu i przekazanie flag podobozów. Godziny spędzone na rozstawianiu obozowisk każdej z metodyk zostały nagrodzone złotym zachodem słońca.

Kolejne dni harcerze spędzili na zdobywaniu nowych i rozwijaniu starych umiejętności: podczas służby – m.in. pomagając w stadninie koni; przemierzając tarnobrzeskie okolice w ramach wędrówki; w module obozowania i pionierki oraz w dzień poświęcony specjalnościom.

Hufiec ZHP Rzeszów miał swoich reprezentantów również w kadrze programowej zlotu. Spośród wielu propozycji, można było wziąć udział między innymi w zajęciach z ratownictwa medycznego, które prowadził niezawodny HGR Rzeszów – po raz kolejny uczyli młodych harcerzy zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, aby w towarzystwie harcerzy każdy czuł się pewnie!

Uczestnicy mieli także możliwość poznania bliżej historii powstania styczniowego i dziejów harcerskiej rogatywki, a także wysłuchać opowieści podczas pasjonujących zajęć z rekonstrukcji, prowadzonych przez druhów z 51 Szczepu Żuawi. Z kolei zajęcia z fotografii poprowadziła nasza druhna skarbniczka hufca, pwd. Magdalena Nędza. Specjalność pożarniczą przybliżyła pwd. Katarzyna Rząsa, pozwalając uczestnikom poczuć się jak prawdziwi strażacy i zasmakować dreszczu adrenaliny podczas małych zawodów. Dziękujemy za Wasz wkład w nieustanny rozwój harcerzy!

Na każdy patrol czekały zajęcia z duchowości, warty, zjazd tyrolką, a także gotowanie posiłku dla swojej zlotowej drużyny. Harcerze rozwijali się na wielu płaszczyznach i na pewno prędko nie zapomną niezliczonych wrażeń, których doświadczyli na Zlocie Chorągwi Podkarpackiej!

W tym miejscu należą się podziękowania dla służb zlotowych. Kilkunastu harcerzy i instruktorów z naszego hufca dbało o kwestie techniczne jako drużyna sztabowa – przed, po i w trakcie trwania Zlotu zajmowali się pionierką i sprawami natury kwaterkowej, nieraz wymagających wiele samozaparcia i siły – zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Natomiast ratownicy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Rzeszów pełnili całodobową służbę, dbając o zdrowie uczestników i pomagając w każdej potrzebie.

Mamy nadzieję, że kolejny Zlot przyniesie jeszcze więcej niesamowitych przeżyć i jeszcze nie raz spotkamy się w licznym gronie nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Przy innym ogniu, w inną noc…

Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP 2019

Post navigation


Czy wiesz że?